8 C
Скопје

Tag : борис бекер

Останатo Спорт

Бекер: Кирјос има капацитет да го освои „Вимблдон“!

Слободен печат
Поранешниот германски тенисер Борис Бекер е импресиониран од настапот на Ник Кирјос на „Австралија опен“ и предвидува дека Австралиецот ќе освои барем еден „Вимблдон“. Кирјос...
Останатo Спорт

Тотален крах на Борис Бекер: Заработуваше милиони, а сега може да го изнајмите за 2.700 денари и да добиете часови од поранешниот тренер на Ѓоковиќ

Слободен печат
Поранешниот најдобар светски тенисер, 52-годишниот Борис Бекер се наоѓа во големи финансиски проблеми поради што почна да нуди виртуелни тениски курсеци за да заработи некое...
Останатo Спорт

Бекер остро по Кирјос: Треба да замолчи, се претвори во звучник

Слободен печат
Ник Кирјос за време на пандемијата на коронавирусот се претвори во дежурен критичар на своите колеги. Кирјос: Ставете ме на местото на Ѓоковиќ – колку...
Ви Препорачуваме Колумни

БОРИС БЕКЕР ЗА ЃОКОВИЌ: Му пречи тоа што не е толку популарен како Федерер и Надал

Борис Бекер
„Испаѓање од гренд слем за тенисер е исто како фудбалер да добил црвен картон на Светското првенство. Ако го прашавте Дејвид Бекам кој е најлошиот...
Останатo Спорт

Бекер: Ѓоковиќ не сакаше никого да повреди, но судиската одлука е исправна!

Слободен печат
Борис Бекер во целост ги оправдува постапките на Американците, во својата колумна за „Дејли мејл“ ја искористи можноста да го критикува најдобриот светски тенисер. И...
Останатo Спорт

Бекер ги предупредува тенисерите: Критиките дополнително го мотивираат Ѓоковиќ

Слободен печат
Поранешниот тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, ги предупреди играчите на УС Опен дека српскиот тенисер е екстремно мотивиран и тогаш е најдобар. Во изминатите...
Останатo Спорт

Бекер ја откри најслабата точка во играта на Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Слободен печат
Борис Бекер за време на еден тренинг во неговата тениска академија им откри на младите тенисери за единствената мана во играта на Новак Ѓоковиќ. –...
Останатo Спорт

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер е најдобро во историјата

Слободен печат
Едберг и Бекер кои заедно освоија пет титули на Вимблдон, во разговор за подкастот на Евроспорт „Tennis legends podcast“ зборуваа на најдобрите финалиња на Вимблдон...
Останатo Спорт

Војна на зборови помеѓу Бекер и Кирјос: Кој „цинкари“, а кој е идиот

Слободен печат
Австралискиот тенисер Ник Кирјос во изминаиот период упари серија критики кон Новак Ѓоковиќ и Александер Зверев бидејќи двајцата беа дел од „Адриа тур“ кое прекинато...
Останатo Спорт

Тони Надал и Бекер застанаа во одбрана на Ѓоковиќ

Слободен печат
Американските медиуми се посебно лути на Ѓоковиќ бидејќи со позитивните тестови на ковид-19 на самиот српски тенисер, Борна Чориќ, Григор Димитров, се загрозува и одржувањето...