• борис бекер

Бекер: Ѓоковиќ се третира поинаку од Федерер и Надал, тоа е неправедно

Борис Бекер вели дека Новак Ѓоковиќ не ја добива почитта што ја заслужува од многу фанови и медиуми, за разлика од другите членови на големата „тројка“, Рожер Федерер и Рафаел Надал. Германската тениска легенда исто така смета дека првиот светски рекет немал намера да учествува на Олимписките игри во Токио и почна да размислува за …

Бекер: Ѓоковиќ се третира поинаку од Федерер и Надал, тоа е неправедно Read More »