Tag : борец

Спорт Фудбал

Шкендија и Вардар непријатно изненадени во Велес и Тетово!

Слободен печат
Екипата на Шкендија во рамките од 22. коло во Првата македонска лига го претрпе седмиот пораз сезонава на гостувањето кај Борец со 4:2. Велешани после...
Вести Свет

Напаѓачот во Лондон е борец на ИД

Слободен печат
Џихадистичката организација Исламска држава соопшти дека напаѓачот, кој вчера избоде случајни минувачи на Стритхем во јужниот дел на Лондон, е еден од нејзините борци. –...
Спорт Фудбал

Вардар три месеци не знае за пораз во Првата лига

Слободен печат
Силекс ја забележа шестата победа сезонава во шампионатот на гостувањето кај Македонија ЃП, стрелец за кратовскиот клуб беше српскиот интернационалец Д. Благојевиќ во 30. минута...
Спорт Фудбал

1МФЛ: Мируваа мрежите во Тетово, „пандевци“ подобри од Силекс!

Слободен печат
Фудбалското прволигашко дерби во Тетово заврши со непопуларниот резултат 0:0, откако попладнево напаѓачите на Шкендија и Вардар не беа расположени за голови. Вардар најдобрата шанса...
Спорт Фудбал

1МФЛ: Вардар осамен на врвот, прв пораз на Академија Пандев!

Слободен печат
Денеска се комплетираше осмото коло во Првата македонска фудбалска лига, во дербито Вардар пред своите гледачи ја совлада екипата на Академија Пандев со 1:0. Голот...
Спорт Фудбал

1МФЛ: Борец му откина бод на Работнички

Слободен печат
Денеска во првиот натпревар од седмото коло во Првата македонска фудбалска лига на стадионот во Велес ремизираа екипите на Борец и Работнички со конечен резултат...
Спорт Фудбал

Ќатип Османи не е повеќе тренер на Шкендија

Слободен печат
Неодамна газдата Дестани најави итни промени поради лошите резултати кои никако да прекинат, во последното лигашко коло во саботата, тетовските „црвено-црни“ загубија и од новиот...
Спорт Фудбал

Шампионот во криза, Силекс поуспешен од Шкендија

Слободен печат
Двата најголеми фаворити за освојување на титулата во домашниот шампионат, Шкендија и Вардар имаат мизерен старт во првенството и по две кола немаат постигнато ниту...
Спорт Фудбал

Дерби на стартот: Шкендија против Академија Пандев!

Слободен печат
Имаме вкупно 10 прволигашки екипи, Академија Пандев, Вардар, Македонија ЃП, Работнички, Ренова, Силекс, Шкупи, Шкендија и тимовите кои дојдоа од второлигашките лиги, Борец и Струга...
Спорт Фудбал

Работнички со три „контролки“ пред Банско

На првата прозивка на новиот шеф на Работнички се појави и засилувањето Хјунг-јон Ли од Ј. Кореја, како и Филип Стојчевски. Репрезентативниот голман Дамјан Шишковски...