8 C
Скопје

Tag : болнички кревети

Вести Македонија Слајдер

МЗ за моментната состојба во ковид центрите низ цела Македонија: Имаме 871 пациент и околу 450 слободни кревети

Слободен печат
Од ковид центрите во болниците, во изминатите 24 часа, е пријавено лекување на вкупно 540 позитивни и суспектни пациенти на коронвирусот. – Според извештаи на...
Вести Свет

Загружувачка проекција: Ако во Франција не се преземат ограничувачки мерки пред 7 јануари, од 22 може да се достигне врв на хоспитализациите

И.И.
Aко не се преземат ограничувачки мерки за спречување на епидемијата на Ковид-19 пред 7 јануари, од 22 може да се достигне врв на хоспитализациите во...
Вести Македонија Слајдер

Болнички кревети по глава на жител: Македонија на средина од европскиот просек

Миа
На ниво на ЕУ на 1 000 жители во просек има пет болнички кревети. Најмногу имаат Германија и Бугарија со над седум, а најмалку Шведска...
Вести Свет Слајдер

Бразил пред колапс: Заразени сè повеќе лица, а сè помалку болнички кревети!

Слободен печат
Здравствениот систем на најголемиот бразилски град Сао Паоло наскоро би можел да доживее колапс поради побарувачката за итни болнички кревети за лицата заразени со коронавирус....