19 C
Скопје

Tag : болид

Останатo Спорт

ВИДЕО: „Ред Бул“ го промовираше болидот за новата Ф1 сезона!

Слободен печат
Четирикратниот Формула 1 шампион во периодот од 2010-2013 година, денеска „Ред Бул“ ги објави првите слики од новиот болид „РБ16Б“ кој ќе го користи во...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Грожан детално ја опиша драмата од запалениот болид во Бахреин!

Слободен печат
Возачот на Формула 1, Роман Грожан, во интервју за француските ТВ станици „ТФ1“ и „ЛЦИ“А откри дека трипати се обидел да избега од остатоците од...
Останатo Спорт

Мекларен го претстави болидот за новата Ф1 сезона (ВИДЕО)

Слободен печат
Тимот на Мекларен го претстави новиот болид „MЦЛ35″ на церемонијата во својот Центар за технологија. Тој е сè уште во портокалова, со некои сини украси,...
Останатo Спорт

Ред Бул со новиот болид најавува напад на Ф1 титулата!

Слободен печат
Екипата на Ред Бул денеска го промовираше својот болид „РБ16“ со кој ќе се обиде да ја прекине доминацијата на Мерцедес во Формула 1. По...
Останатo Спорт

Мерцедес го претстави новиот болид со кој ќе ги брани титулите (ВИДЕО)

Слободен печат
Новата сезона во Формула 1 шампионатот започнува на 15 март со традиционалната трка за Големата награда на Австралија. Тимот кој минатата сезона беше најдобар во...
Останатo Спорт

ЛЕГЕНДА: Продаден болидот со кој „царуваше“ Шумахер! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Германецот неодамна влезе во легендите на овој спорт, а уште еден доказ за тоа доаѓа од Абу Даби. Таму болидот на Ферари „Ф2002“, кој го...
Останатo Спорт

Хамилтон и Валентино Роси ќе ги заменат улогите!

Слободен печат
Врската меѓу Формула 1 и МотоГП шампионатот не се само во истите патеки на кои се возат трките. Возачите често меѓусебно ги посетуваат трките, а...
Останатo Спорт

Кариерата на Фетел во Ферари е завршена

Слободен печат
Хелмут Марко, советникот во Ред Бул, е човекот кој го откри Себастијан Фетел уште во јуниоските денови и му обезбеди да дебитира во Формула 1...