• богохулење

Пакистанка осудена со смртна казна поради ширење богохулие на Ватсап

Судот во Пакистан осуди жена на смрт поради наводно ширење богохулие преку пораки на Ватсап и Фејсбук, пишува Гардијан. Анека Атек (26) беше осудена во средата во Равалпинди. Таа го запознала својот обвинител, исто така Пакистанец, во 2019 година преку апликација за игри. Двојката комуницирала преку Ватсап. Обвинителот рече дека Атек ширела богохулие и ги …

Пакистанка осудена со смртна казна поради ширење богохулие на Ватсап Read More »