Tag : блокотехна

Кошарка Спорт

Блокотехна се враќа во кошарката, прв чекор донација од 200.000 денари

Слободен печат
Гевгелискиот клуб беше основан во 2017 година, а две години подоцна успеа да ја освои балканската титула. Како што се дознава од социјалните медиуми, Блокотехна...
Кошарка Спорт

Главчев прво засилување за Работнички

Слободен печат
Доскорешниот бек на Блокотехна, Горан Главчев е прво засилување за Работнички и новиот тренер Димитар Мираковски. Главчев (26 години, 191 см.) во последните две сезони...
Кошарка Спорт

Мијатовиќ од наредната сезона во АВ Охрид

Слободен печат
Минатата сезона Мијатовиќ во дресот на Блокотехна во 29 натпревари имаше просек од 14.8 поени, 5.9 скокови и 1.6 асистенција по меч. Му помогна на...
Кошарка Спорт

Илиевски е нов тренер на АВ Охрид

Слободен печат
Илиевски со Блокотехна успеа да ја освои Балканската (БИБЛ) лига и воедно се најде во финалето од Купот на Македонија. Во својата досегашна тренерска кариера...
Кошарка Спорт

Гевгелија доби супер тим, се фузираа Блокотехна и Кожув

Слободен печат
Новиот тим чии амбиции се борба за трофеите ќе се вика КК Кожув. Новиот супер тим е фузија на двата клуба од Гевгелија, Блокотехна и...
Кошарка Спорт

Вечно дерби за кошаркарска титула

Слободен печат
Работнички е противникот на МЗТ Скопје во финалето на кошаркарскиот плејоф откако во полуфиналната пресметка беше поуспешен од Блокотехна со 3:2 во победи. Работнички во...
Кошарка Спорт

Работнички не губи во Скопје

Слободен печат
Актуелниот шампион Работнички брзо се созеде од убедливиот пораз во вториот натпревар со Блокотехна. Работнички пред своите навивачи триумфира со 91:73 и поведе со 2:1...
Кошарка Спорт

Реванш со камата на Блокотехна

Слободен печат
Екипата на Блокотехна му врати со камата на шампионот Работнички за поразот на стартот од полуфиналната серија во плејофот. Блокотехна со дури 27 поени разлика...
Кошарка Спорт

Убедлив старт на Работнички во полуфиналето

Слободен печат
Екипата на Работнички поведе со 1:0 во победи против Блокотехна во кошаркарскиот плејоф, откако во СЦ „Борис Трајковски“, триумфира со 87:79. Победата во полуфиналето, претставува...
Кошарка Спорт

Блокотехна во полуфиналето со Работнички, МЗТ против Гостивар

Во првата четвртина воглавно Блокотехна и Куманово се менуваа во водство, најголемата позитива која ја стекнуваа беше плус три. Куманово продолжи да дава отпор, повторно...