Tag : блогерка

Магазин Магазин слајдер Сцена

Најпознатата фитнес блогерка Емили Скај се породи на подот во својот дом: Сопругот го забележа целото породување со својот телефон (ФОТО)

Слободен Печат
Австралиската фитнес блогерка Емили Скај (35) која на Инстаграм ја следат 2,5 милиони луѓе, се породи предвремено по втор пат и тоа во својот дом....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Српската блогерка повторно провоцира: Позира во танга-бикини, но дали и тука има фотошоп? (ФОТО)

Васко Спасоски
Модната блогерка Зорана Јовановиќ или позната како Зоранах постојано предизвикува внимание со своите објави на Инстаграм, а од време на време знае да го истакне...
Некатегоризирано

Кога најмоќната блогерка го слави 33-от роденден, се буди во море од цветови – дури и во карантин (ФОТО)

Слободен печат
Италијанката Кјара Ферањи, една од најпопуларните блогерки во светот, а покрај тоа и модна дизајнерка и ТВ лице, вчера го прослави својот 33. роденден. Иако...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ја затегна половината и ги зголеми градите: Зорана ја фотошопираше сликата и се посрамоти! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата српска блогерка Зорана Јовановиќ на социјалните мрежи објави фотографија, а потоа и снимка, а она што е очигледно е разликата во нејзиниот изглед. Се...
Еспресо Шоу биз

Познатата македонска блогерка во долна облека на Инстаграм (ФОТО)

Слободен печат
Една од нашите најпознати и најубави блогерки – Александра Трпеска или на социјалните мрежи позната како Маџестик,  своите машки следбеници ова утро ги почести со...
Еспресо Шоу биз

„Не си на плажа, на планина си, облечи се“: Српска блогерка скијаше во бикини на минусни температури (ВИДЕО)

Слободен печат
Познатата српска блогерка Зорана Јовановиќ – Зоранах (29) ги шокираше, но и ги воодушеви своите следбеници со видеото на кое таа скија во костим за...
Еспресо Шоу биз

Проблеми со летот: Познатата српска блогерка Зоранах се снимала во авион додека патниците „умирале“ од страв (ВИДЕО)

Слободен печат
Најпознатата српска блогерка Зорана Јовановиќ или на Инстаграм позната како Зоранах (29) со јавноста сподели информација дека доживеала непријатност на летот за Италија. Имено, како...
Еспресо Мода Шоу биз

Најпознатата српска блогерка се посрамоти! Продава валкани патики на интернет! (ФОТО)

Слободен печат
Највлијателната блогерка на овие простори, Србинката Зорана Јовановиќ (29) од време на време знае да направи некаква „глупост“ која не одговара на имиџиот кој што...
Еспресо Мода Шоу биз

Плус сајз блогерка ја КОПИРА СЕКОЈА КОМБИНАЦИЈА на Меган Маркл: Нејзиниот Инстаграм профил е ЧИСТА ИНСПИРАЦИЈА (ФОТО)

Слободен печат
Не е тајна дека жените масовно го копираат стилот на Меган Маркл. Меѓутоа, оваа блогерка тоа го прави на сосема поинаков начин. Кејти Стурино (36),...
Еспресо Шоу биз

Најпознатата балканска блогерка: Не ми треба фраер кој ништо не може да купи или плати (ФОТО)

Слободен печат
Зорана Јовановиќ – Зоранах, најпознатата српска блогерка која ја обожаваат сите млади на Балканот со својата изјава ја згрози јавноста. 29-годишната инфлуенсерка, која неодамна ја...