18 C
Скопје

Tag : бјути

Жена Магазин Магазин слајдер

Кога Наоми Кемпбел ќе ви каже што треба да правите – тука нема простор за грешка: Манекенката ја откри својата бјути рутина!

Слободен печат
Кога ќе се спомене природна убавина, многумина најпрвин помислуваат на прекрасната Наоми Кемпбел. Таа започнала да се занимава со манекенство на 15-годишна возраст, а статусот...
Жена Магазин Магазин слајдер

Од мајка и ги добила најдобрите совети за убавина: Оваа бјути рутина никогаш не ја пропушта, без оглед колку е уморна!

Слободен печат
Жените ширум светот постојано ја прашуваат за совети… Жизел Бундшен е една од најуспешните манекенки на сите времиња, а блескавиот тен и бујната коса се...
Жена Магазин Магазин слајдер

Златни бјути трикови од кујната: Еве како веднаш да ја поправите беживотната и испукана коса!

Слободен печат
Со помош на овие совети ќе имате квалитет на коса за кој отсекогаш сте сонувале. Секоја жена тежнее кон здрава и блескава коса, а за...
Жена Магазин

Совети за убавина и нега од Адријана Лима

Слободен печат
Во една прилика 38-годишната моделка ги сподели нејзините бјути совети, а еве дел од нив: View this post on Instagram ✨”Why,sometimes I've believed as many...
Еспресо Некатегоризирано Убавина

Бејкинг-техниката за шминкање која ќе ве воодушеви!

Слободен Печат
Најверојатно веќе знаете како да направите контури на лицето или како да постигнете совршен „зачаден“ поглед, но постои една техника на шминкање која се уште...
Еспресо Убавина Шоу биз

Најмладата милијардерка на светот: Ѕирнете во бјути царството на Кајли Џенер (ВИДЕО)

Слободен печат
Освен што е најмлада членка на кланот Кардашјан-Џенер, Кајли истовремено е и најмладата милијардека во светот. До овој статус дојде благодарение на својот мејкап бренд...