-9 C
Скопје

Tag : биткоини

Вести Економија Слајдер

Неверојатната приказна на Стефан Томас: Има 240 милиони долари во биткоини, а не си ја знае лозинката да ги отклучи

Слободен печат
Стефан Томас има само две шанси да стигне до своето богатство од 240 милиони долари. Толку наводно е вредноста на 7.002 биткоини кои овој програмер...
Вести Економија

Скокна биткоинот на највисоко ниво од почетокот на 2018 година

Слободен печат
Најважната криптовалута биткоинот порасна над нивото од 15.000 долари, што е негово највисоко ниво од јануари 2018 година. Станува збор за дневен скок од речиси...
Вести Економија Слајдер

Мистериозно префрлени милијарда долари вредни биткоини на денот на изборите во САД

Слободен печат
Уште во април 2013 година ФБИ го згасна илегалниот пазар на Црната мрежа наречена „Silk Road“ или патот на свилата преку кој се тргуваше со...
Вести Економија

Средната и постарата генерација се повеќе инвестираат во биткоини

Слободен печат
Припадниците на постарите возрасни групи, т.н. Бејби Бумери (Baby Boomers) и  Генерација Икс (Generation X) ги удвојуваат своите инвестиции во криптовалутата биткоин (БТЦ) секој месец...
Вести Економија

Хакери украле биткоини вредни 40 милиони долари

Слободен печат
Хакерите украле биткоини вредни над 40 милиони долари од „Binance“, една од најголемите криптоберзи во светот, соопшти компанијата. Според „Binance“, хакерите украле повеќе од 7.000...