4.2 C
Скопје

Tag : бетонски ѕид

Вести Хроника

Тинејџер се здобил со тешки телесни повреди откако со работна машина удрил во бетонски ѕид

Слободен печат
Вчера во 15.40 часот било пријавено дека на ул.„Панде Илковски“ во Битола, Е.К.(19) од Битола управувајќи работна машина „аран“ удрил во бетонски ѕид и ограда...
Вести Скопје Слајдер

Ганиу: Непрописното паркирање на Пластичарска улица ќе се реши со изградба на две нови катни гаражи (ВИДЕО)

Слободен печат
На почетокот на пандемијата општина Чаир имаше најмал број на заразени од коронавирус, благодарение на граѓаните кои беа послушни, рече денеска во Скопски агол, на...
Спорт Фудбал

УЖАС ВО ШПАНИЈА: Со глава удри во бетонски ѕид зад голот (ВИДЕО)

Слободен печат
За време на натпреварот од третата шпанска лига помеѓу резервната екипа на Лас Палмас и Атлетико Такоронте, Коко во трка за топката ја загуби рамнотежата...