17.8 C
Скопје

Tag : Бепе Марота

Спорт Фудбал

Големи проблеми во Интер: Никој не прифаќа намалување на платите, можен егзодус од „Џузепе Меаца“

Слободен печат
Само што ја прекина доминацијата на Јувентус и за прв пат ја освои титулата во Серија А по пауза од 11 години, во Интер ситуацијата...
Спорт Фудбал

Марота: Суперлигата беше спас, никој не може да ја преживее оваа ситуација!

Слободен печат
Извршниот директор на Интер, Бепе Марота изјави дека во времето на пандемијата на коронавирусот, приходите паднале толку многу што платите на играчите изнесуваат 70 проценти...
Спорт Фудбал

Циркус: Конте по крајот на сезоната ги нападна челниците на Интер

Слободен печат
Со Антонио Конте никогаш не е досадно, неговиот Интер заврши на второто место во Серија А со само еден бод заостаток зад шампионот Јувентус кој...
Спорт Фудбал

Марота најави голем пресврт, што ќе биде со Лаутаро?

Слободен печат
Интер вчера славеше против Сампдорија со резултат 2:1, стрелец на вториот гол беше Лаутаро Мартинез, за ​​кој се зборува скоро секојдневно околу неговата иднина. И...
Спорт Фудбал

Почнаа кавгите во Интер, Конте бара едно, Марота нејќе да чуе и нуди друго

Слободен печат
Антонио Конте минатата сезона седна на клупата на Интер со една цел, да ја сруши доминацијата на Јувентус, но во првата сезона е далеку од...
Спорт Фудбал

Пола италијанска лига во штрајк поради новиот протокол!?

Слободен печат
Со договорот меѓу Владата и Фудбалската асоцијација на Италија беше сменет протоколот и сега доколку само еден член во некој од клубовите се зарази со...
Спорт Фудбал

Интер го договори првото засилување за следната сезона

Слободен печат
Интер веќе го договори првото засилување за наредната година и тоа по заслуга на директорот Бепе Марота, пишува „Газета дело Спорт“. „Нероаѕурите“ успеаја да го...
Спорт Фудбал

Ериксен си оди од Тотенхем и продолжува во Милано!?

Слободен печат
Кристиан Ериксен според британските медиуми ќе го напушти Тотенхем како слободен играч, бидејќи на крајот од сезоната му истекува договорот. Информациите велат дека данскиот интернационалец...
Спорт Фудбал

Марота се откажа: Јувентус ја освојува титулата

Слободен печат
Со вечерашното дерби помеѓу Интер и Рома стартува 15. коло во Серија А каде изненадувачки, на првото место се наоѓаат токму „нероаѕурите“ со еден бод...
Спорт Фудбал

Марота: Ќе најдеме начин да се ослободиме од Икарди

Слободен печат
Спортскиот директор на Интер, Џузепе Марота верува дека ќе успее да пронајде формула со која поранешниот капитен Мауро Икарди ќе го напушти клубот до крајот...