-3.7 C
Скопје

Tag : бентли

Вести Македонија

Апасиев за возачот на Бентлито: Казните треба да бидат соодветни на делото

Слободен печат
Лидерот на Левица, Димитар Апасиев на својот Фејсбук профил напиша дека казната за возачот на Бентлито треба да биде соодветна на стореното дело. „Има една...
Вести Скопје Слајдер

Шилегов: Глобата од 45 евра за возачот на „Бентлито“ е првична, ќе се поднесе и кривична пријава

Михаило Донев
Градоначалникот на Град Скопје денеска за новинарите изјави дека казната од 45 евра за возачот на автомобилот со марка „Бентли“ кој помина низ новогодишниот декор...
Вести Македонија Слајдер

Спасовски: Не е доволна казната за возачот на автомобилот „Бентли“

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска го осуди случајот со мажот од Арачиново кој вчера брзо возеше со автомобил „бентли“ на скопскиот плоштад. ВИДЕО...
Вести Скопје

ФОТО: Полицијата го пронајде возачот кој со „Бентли“ влета на скопскиот плоштад и го казни со 45 евра

Слободен печат
Попладнево се случи инцидент на скопскиот плоштад, откако на социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како возило со марка „Бентли“ поминува низ...
Вести Скопје Слајдер

ВИДЕО I Автомобил „Бентли“ влета на скопски плоштад, пешаците панично се тргнаа настрана

Слободен печат
На социјалните мрежи се појави видео од скопскиот плоштад, на кое се гледа како возило со марка „Бентли“ поминува низ новогодишниот декор. На снимката може...
Вести Свет

„Бентли“ планира да отпушти илјада работници

Слободен печат
Британскиот производител на луксузни автомобили „Бентли”, кој е во сопственост на германскиот „Фолксваген”, денеска соопшти дека планира да отпушти илјада работници, односно близу една четвртина...
Автомагазин Магазин

Како Bentley го замислува „гран туризмо“ автомобилот на иднината (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако можеби 2035. година ни се чини далечна, автомобилските компании веќе сега прават планови за моделите кои ќе се произведуваат за 15-тина години. Bentley по...
Еспресо Шоу биз

КЛОЕ ГИ РАЗЛУТИ МАЈКИТЕ НИЗ СВЕТОТ: Бесни поради подарокот за малата Тру

Слободен печат
Клое само ладнокрвно одговорила дека се работи за играчка и им посакала убав ден на своите следбеници...