Tag : бенефит

Здравје Магазин Магазин слајдер

Овие знаци ви покажуваат дека не пиете доволно вода и можно е дехидрирање!

Слободен Печат
Сите знаеме колку е важна водата. Редовното пиење на вода има бројни предности, а одржувањето на здравјето на бубрезите, кожата, мозокот и дигестивниот систем се...
Вести Македонија

Нуредини: Државата ќе има бенефит од прогласувањето на Шар Планина и Осоговските планини за заштитни подрачја

Слободен печат
Прогласувањето на Шар Планина и Осоговските Планини за заштитени подрачја, не само што ќе ги исполниме националните, стратешките и меѓународни цели за заштита на природата,...
Вести Економија

Ангеловскa: Новините за субвенционирање на плати се за бенефит и на работниците и на работодавачите

Се работи за добро осмислени промени во мерката за субвенционирање на плати во стопанството кои ќе дадат бенефит и за работниците и за работодавачите, порача...