6.8 C
Скопје

Tag : беливук

Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: Во машината за мелење месо во викендичката на Беливук пронајдени ДНК од две различни жртви

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин изјави денеска дека по вештачењето, МВР и Обвинителството за организиран криминал дефинитивно потврдиле дека машината за мелење...
Хроника

Нови грозоморни детали за бандата на Беливук

Горан Наумовски
Освен во викенд-куќите во Ритопек и Рудник, истражителите откриле траги од човечка крв во возилата што ги користеле членовите на кланот, Вељко Беливук и Марко...
Хроника

Вучиќ за бандата на Беливук: На една мајка и праќале фотографии од мачениот и убиен син

Криминална група на уапсениот Вељко Беливук, наречен Веља Невоља, убила многу луѓе, изјави претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Тој нагласи дека Беливук и неговиот соработник...
Хроника

Беливук ги снимал сите убиства

Вељко Беливук за секое убиство добивал по 300.000 евра од водачот на Кавачкиот клан, и со тоа заработил вистинско богатство. Соработниците на Беливук ги снимиле...
Слајдер Хроника

На нишан на бандата на Беливук бил високопозициониран политичар?

Горан Наумовски
Групата на Веjко Беливук можела да уништи автомобил во кој се возело заштитени лица со одредени парчиња оружје, вклучувајќи го и претседателот Александар Вучиќ. Тие...
Хроника

Продолжува истрагата во куќата на Беливук| Форензичарите го пребаруваат бунарот и нивите, пронашле нови докази

Горан Наумовски
Истрагата на припадниците на Министерството за внатрешни работи на Србија продолжи рано утрово во викенд куќата во Ритопек, во која е се претпоставува дека се...
Слајдер Хроника

Позната белградска новинарка му била љубовница на Беливук

Горан Наумовски
Белграѓанката М.Р., директорка на српски дневен весник и долгогодишна љубовница на Вељко Беливук доби полициско обезбедување. Таа е обвинета за кривично дело перење пари во...
Слајдер Хроника

Крвави траги и човечки коски најдени во тајниот бункер на Беливук

Горан Наумовски
Најмалку едно брутално убиство е извршено во бункерот на криминалната група предводена од Вељко Беливук и Марко Миjковиќ кој се наоѓал на стадионот на Партизан....
Хроника

Кој е Лазар Вукичевиќ на кого „екипата“ на Беливук му го отсекла јазикот?

Навивачот на Црвена звезда, Лазар Вукичевиќ (31) исчезна минатата година на 16 октомври. Тој е еден од десетината момчиња кои се наоѓале на „црната листа“...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Вељко Беливук „учел“ како се сечат човечки делови

Горан Наумовски
Излегуваат стравични информации од куќата на стравот на Вељко Беливук, познат како Веља Невоља. Во неговиот телефон се пронајдени упатства како да сечат човечки делови....