беџети Archives - Слободен печат

Tag : беџети

Вести Македонија

Алијансата за Албанците во преговори со Беса и Алтернатива за предизборно коалиционирање

Слободен печат
Алијансата за Албаниците има разговори за предизборно коалиционирање со Движењето Беса и Алтернатива. Ова го изјави потпаролот на партијата, Флакрон Беџети на денешната прес конференција,...
Вести Регион

Кавга меѓу Блерим Беџети и Мухамед Зекири околу наводен прислушкуван разговор

Слободен печат
Потпреседателот на СДСМ, Мухамед Зекири во емисијата „Клик Плус“ на Тв 21, го обвини Блерим Беџети, поранешен министер за правда од редовите на ДУИ, дека...
Вести Македонија

Алијанса за Албанците: Предвремените избори се добра вест

Слободен печат
Алијанса за Албанците  е добра вест што ќе има предвремени парламентарни избори. Портпаролот на партијата Флакран Беџети на прес-конференција рече дека лидерската средба ќе биде...
Вести Македонија

Заев: Беџети го прашував за тоа дали некој го штити Јово Вангеловски во Судскиот совет

Слободен печат
Премиерот Заев се огласи својот профил на Фејсбук, откако денеска градоначалникот на Сарај, Блерим Беџети изјави дека Државната комисија за спречување корупција покренала постапка против...
Вести Скопје

Шилегов: Побарав од Беџети само да се сруши платформата која почна да се гради годинава

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, во врска со обвинувањето од неговиот колега, градоначалникот на Општина Сарај, Блерим Беџети, дека врз него се вршело притисок...