13 C
Скопје

Tag : Базел

Спорт Фудбал

Бараа помош од државата, а сега прават трансфер од пет милиони евра

Слободен печат
Екипата на Базел е еден од трите клуба во Швајцарија кои се натпреваруваат во Суперлигата и аплицираа за помош од државата поради пандемијата на коронавирусот....
Спорт Фудбал

Базел и Милан сигурни во квалификациите за ЛЕ, крај за Динамо Москва

Слободен печат
Италијанскиот гигант Милан успешно ги започна квалификациите за Лигата на Европа со победа во Ирска над Шамрок од 2:0. „Росонерите“ поведоа во 23. минута преку...
Спорт Фудбал

Шахтјор моќно до Интер, Севиља за финале против Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска на завршниот турнир во Германија завршија официјално сите четвртфинални натпревари, во полуфиналето од фудбалската Лига Европа се пласираа уште Шахтјор Доњецк и Севиља. Украинскиот...
Спорт Фудбал

Интер во првото европолуфинале после 10 години! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва на стадионот во Дизелдорф во четвртфиналниот натпревар од фудбалската Лига Европа екипата на Интер славеше со 2:1 против Баер Леверкузен. Сите погодоци беа реализирани...
Спорт Фудбал

Познати сите четвртфинални двојки во Лига Европа! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва се комплетираше осминафиналната фаза од фудбалската Лига Европа, Базел на реваншот славеше со 1:0 против Ајнтрахт Франкфурт. Стрелец на единствениот гол за домаќините беше...
Вести Македонија

Со два лета пристигнуваат 360 граѓани од Виена и Базел кои ќе бидат префрлени во задолжителен карантин

Слободен печат
Со организираните хуманитарни авионски летови од Виена и Базел денеска се очекува во земјава да пристигнат вкупно 360 наши државјани кои потоа со автобуси ќе...
Вести Македонија Слајдер

Македонски државјани денеска ќе пристигнат со летови од Виена и Базел

Слободен печат
Државјани на Република Северна Македонија кои се пријавени за хуманитарните летови се очекува денеска да пристигнат во земјава со летови од Виена и Базел. Синоќа...
Спорт Фудбал

ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ во мрежата на ЛАСК! (ВИДЕО)

Слободен печат
Се одиграа првите натпревари од осминафиналето во фудбалската Лига Европа, екипите на Базел и Манчестер јунајтед се многу блиску до пласман во наредната фаза. Базел...
Спорт Фудбал

Базел одлучи, нема да игра на својот стадион поради коронавирусот!

Слободен печат
Како што пренесуваат официјално од швајцарскиот фудбалски клуб Базел, реваншот од осминафиналето во Лига Европа на 19 март (21.00 часот) помеѓу Базел и Ајнтрахт Франкфурт...
Спорт Фудбал

Астана со пресврт ги совлада резервистите на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат
Манчестер јунајтед уште во минатото коло си го обезбеди пласманот во нокаут фазата од Лигата на Европа, но фудбалерите продолжија да им создаваат непријатни изненадувања...