17.8 C
Скопје

Tag : барбора крејчикова

Останатo Спорт

Чехинката го покори Париз: Крејчикова е новата „кралица“ на Ролан Гарос!

Слободен печат
Чешката тенисерка Барбора Крејчикова и Русинката Анастасија Пављученкова се сретнаа во денешното финале во женска конкуренција на „Ролан Гарос“, а после голема борба славеше Крејчикова...
Останатo Спорт

Крејчикова и Пављученкова за титулата на Ролан Гарос

Слободен печат
Во второто женско полуфинале на грен слем турнирот во Париз денеска Барбора Крејчикова со резултат 2:1 ја елиминираше Марија Сакари од Грција. Противничка на чешката...
Останатo Спорт

Ролан Гарос: Ѓоковиќ имаше негатива од 0:2, па му препушти само еден гем на ривалот!

Слободен печат
Првиот светски рекет многу потешко од очекувањата ја оправда фаворитската улога денеска во осминафиналето на грен слем турнирот во Париз, Франција. Младиот италијански тенисер Лоренцо...