• Бањска

Интерпол трага по сите осомничени за терористичкиот напад во Бањска на Косово

Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељал Свечља соопшти дека од седиштето на меѓународната полициска организација, Интерпол го известиле дека е покрената меѓународна потерница за сите осомничени за терористичкиот напад во Бањска, во северно Косово, на 24 септември 2023 година, јави дописникот на МИА од Приштина. Во синоќешната објава на својот Фејсбук, Свечља рече дека …

Интерпол трага по сите осомничени за терористичкиот напад во Бањска на Косово Read More »