Tag : Бајрами

Еспресо Шоу биз

ИСФРЛЕНА НА УЛИЦА СО ДВА КУФЕРИ: Познатата пејачка поминала низ вистинска АГОНИЈА кога мажот и го одземал синот!

Слободен печат
Иако преживеала вистински пекол, таа во јавноста секогаш е насмеана, позитивна и подготвена за шега. Љубовната приказна на Селма Бајрами и Мујо Мишиќ започнала пред...
Вести Економија

Фадил Бајрами повторно е именуван за вицегувернер на Народната банка

Слободен печат
Во рамки на 110. седница на Собранието на Република Северна Македонија, на 31 август 2019 година, за вицегувернер на Народната банка беше именуван Фадил Бајрами....
Ви Препорачуваме Хроника

Почина еден од двајцата повредени полицајци во сообраќајката кај скопската обиколница

Слободен печат
Еден од двајцата повредени полицајци во сообраќајката кај скопската обиколница, Сафет Бајрами, починал во болница, дознава 24 инфо. Бајрами бил дел од патролата на собраќајната...