Tag : бајага

Забава Магазин

На денешен ден е роден Бајага, а светот се збогуваше од единствениот Бон Скот: Настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат
Балканскиот музички свет ќе го памети 19 февруари како ден кога е роден еден од највлијателните музичари на овие простори – Момчило Бајагиќ Бајага, додека...
Магазин

По 35 години решена мистеријата на плочата на Бајага, програмерите го дешифрираа записот (ВИДЕО)

Слободен Печат
На Б страната од промотивниот сингл за албумот на „Бајага и инструктори“, под назив „Са друге стране јастука“ од 1985 година, се наоѓа компјутерска информација...
Забава Магазин Филм и ТВ

Пријатно изненадување за Денот на вљубените: Милош Биковиќ и Бајага со заедничка песна(ВИДЕО)

Слободен печат
Актерот Милош Биковиќ и славниот музичар Момчило Бајагиќ Бајага подготвија пријатно изненадување за Денот на вљубените – воочи премиерата на романтичнатак комедија „Хотел Београд“, денеска...
Еспресо Шоу биз

Љубовната приказна на Бајага: Сопругата ја ЗАПОЗНАЛ ВО АВТОБУС, а првиот состанок и денес го памти!

Слободен печат
Момчило Бајагич – Бајага својата сопруга прв пат ја видел во автобус и веднаш му се допаднала. Меѓутоа, кога ја запрашал да излезат следел одговор...
Еспресо Шоу биз

„Сека, Мирослав, Бајага и Жељко се ЧЕТНИЦИ! Не ги пуштајте во Хрватска!“

Слободен печат
Загребските воени ветерани побарале изведувачите од Србија да не настапуваат во Загреб. Сметаат дека тоа е неприкладно бидејќи како што велат, повикувале на „агресија на...