Tag : аз алкмар

Спорт Фудбал

ПАОК ја остави Бенфика без Лига на шампиони (ВИДЕО)

Слободен печат
Грчкиот тим приреди изненадување со победата над фаворизираниот португалски тим, а пласман во плеј-офот обезбедија уште и екипите на Динамо Киев и Гент. Сите голови...
Спорт Фудбал

Холанѓаните отсвиреа крај на првенството, Ајакс без титула

Слободен печат
Поради одлуката на холандската влада, Фудбалската федерација на Холандија беше приморана на ваква тешка одлука. Сезоната во Ередивизијата и официјално е завршена, моментната состојба на...
Останатo Спорт

Холандија го суспендира спортот до септември

Слободен печат
Ова значи дека УЕФА ќе мора да ја почитува одлуката на холандската влада иако тие инситираат да се завршат националните првенства. Ваквата одлука исто така...
Спорт Фудбал

Бунт на Холанѓаните: Коронавирусот сее страв низ светот, а Федерацијата сака да се игра фудбал

Слободен печат
Холандската фудбалска федерација ги извести сите екипи од Ередивизијата да почнат да се подготвуваат за продолжување на сезоната и го одреди стартот на идното коло,...
Спорт Фудбал

Партизан прокоцка два гола предност во финишот и остана без европска пролет

Слободен печат
Екипата на Партизан остана без победа на гостувањето кај АЗ Алкмар во петтото коло во Лигата на Европа играјќи 2:2 со што ги загуби шансите...
Спорт Фудбал

Докази дека го гледаме „најлошиот“ Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат
Манчестер јунајтед со ремито без голови кај АЗ во второто коло од групната фаза на Лига Европа ја продолжуа една од најлошите серии во клупската...
Спорт Фудбал

Здодевно реми на АЗ и Јунајтед, Партизан со цел плен во Астана

Слободен печат
АЗ Алкмар и Манчестер јунајтед одиграа здодевно реми без голови во второто коло од Лигата на Европа. Холанѓаните беа подобар тим во првото полувреме но...
Спорт Фудбал

Одиграл само 40 минути, а продаден за 10 милиони фунти

Слободен печат
Станува збор за Винсент Јансен кој од Тотенхем ја продолжува кариерата во Мексико, односно во Монтереј во трансфер вреден 10 милиони фунти. Холандскиот интернационалец дојде...