Tag : авантура

Магазин Магазин слајдер

Повозрасните жени секогаш „бркаат“ млади мажи: Дознајте зошто е тоа така!

Васко Спасоски
Според авторот Линда Лоун, терминот „cougar“ (пума) обично се користи за жена над 35 години која сексуално ја привлекуваат мажи осум или повеќе години помлади...
Магазин Филм и ТВ

Ново вкусно залче за љубителите на акциони филмови: Се појави трејлерот со Рајан Рејнолдс (ВИДЕО)

Слободен печат
Новата акциона авантура на Мајкл Беј, популарниот режисер на блокбастери како што се Армагедон, Трансформери и Лоши момци е наречена 6 Underground. Јунаци во неговиот...
Еспресо Хороскоп

3 хороскопски знаци кои повеќе сакаат авантура отколку сериозна врска

Слободен печат
Едни бараат партнер за цел живот, други скокаат од авантура во авантура. Токму затоа одвојуваат три знаци кои секогаш ќе одберат секс без обврски пред љубовна...
Вести Скопје

„Зачекори во Здраво Скопје“ – авантуристичка тура низ градот по повод 56 години од земјотресот

Слободен печат
Утре во организација на издавачки центар ТРИ, ќе се одржи првата авантуристичка тура низ градот – „Зачекори во Здраво Скопје“, инспирирана од интерактивниот водич „Здраво...
Вести Свет

ОВДЕ ОДЕЊЕТО НА РАБОТА Е ПЕКОЛ: Во град со 13 милиони луѓе, возењето е вистинска авантура (ВИДЕО)

Слободен печат
Во Киншаса, главниот град на Демократската република Конго, каде живеат 13 милиони луѓе, возењето до работа е борба со загушените патишта полни со дупки, стари...