Tag : атмосфера

Магазин Магазин слајдер Технологија

Ново истражување: Пред 4,5 милијарди години Месечината се создала при судир на Земјата со друга млада планета

Слободен Печат
Земјата изгубила дури 60% од својата атмосфера при судир со друга млада планета што ја создала Месечината, открило новото истражување. Во новото истажување предводено од...
Вести Ви Препорачуваме Избори 2020

Погледнете каква беше атмосферата синоќа: Во СДСМ еуфорично, во ВМРО-ДПМНЕ молк (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
По вчерашните избори и првичните резултати, двете најголеми партии, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ прогласија победа. Но, според атмосферата во изборните штабови на двете партии, на СДСМ...
Спорт Фудбал

На кои фудбалски стадиони има најдобра атмосфера, високо на листата и еден од соседството (ВИДЕО)

Слободен печат
Францускиот магазин „Франс Фудбал“ во најновото издание објави листа на 30 стадиони во светот на кои има најдобра атмосфера. „На нашата листа намерно ги изоставивме...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

„Веро центар“ прв ги отвори вратите за купувачите: Еве каква беше атмосферата (ГАЛЕРИЈА)

Весна Дамчевска
„Веро центар“ вчера ги отвори вратите за посетителите на бутиците, денеска се отвори и трговскиот центар „Рамстор“, а „Сити мол“ ќе се отвори утре. Првите...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Погледнете го уличниот концерт на Жељко Јоксимовиќ – Одлична атмосфера во Белград за неговиот роденден! (ВИДЕО)

Слободен печат
Жељко Јоксимовиќ на слушателите им приреди прекрасен концерт пред Градското собрание во Белград. Тој ја воодушеви публиката на овој начин и тоа на Велигден, но...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Атмосферата на скопскиот аеродром додека пристигнатите патници ги чекаа резултатите од тестирањето за коронавирусот (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
На скопскиот аеродром вчера пристигнаа повеќе од 100 патници од Брисел  кои беа задржани додека не им беа направени тестови за коронавирус. Тестовите на сите...
Спорт Фудбал

Хаос во Торино, Маурицио Сари се скара со управата

Слободен печат
По само две кола во новиот шампионат во Серија А, атмосферата во соблекувалната на „старата дама“ е вжештена. Според италијанските медиуми, тренерот Маурицио Сари денеска...
Еспресо Шоу биз

Северина ги излуди обожавателите со својот стајлинг (ФОТО)

Слободен печат
Во жешки мини пантолончиња и проѕирен топ, Северина направи пеколна атмосфера во Аурора облечена во комбинација која ја истакна нејзината беспрекорна фигура. View this post...
Вести Македонија

Штама во белата палата на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)

Слободен печат
Атмосферата во штабот на ВМРО-ДПМНЕ воопшто не наликува на онаа по првиот изборен круг од претседателските избори. Белата палата е речиси празна, надвор има неколку...