6.8 C
Скопје

Tag : апелира

Магазин Магазин слајдер Семејство

Украински педијатар апелира: Не им викајте на децата, тоа води до страшни последици

Слободен печат
Најпознатиот советски педијатар од Украина д-р. Евгениј Комаровски истакнува зошто е важно никогаш да не им викате на своите деца. Доколку пак, го правите тоа,...
Слајдер Хроника

Помогнете да го најдам син ми – апелира мајката на исчезнатиот демиркапиец

Горан Наумовски
Полицијата и жители на Демир Капија веќе неколку дена трагаат по Илија Лазаревиќ (30) кој во петокот околу 15.45 часот заминал од својот дом и...
Вести Свет Слајдер

Курц апелира да се почитуваат мерките

МИА Агенција
Австрискиот канцелар Себастијан Курц апелираше до граѓаните да продолжат да ги почитуваат важечките мерки, еден ден пред олеснување на мерките за карантин. – Само на...
Вести Скопје

Град Скопје апелира да не се палат стрништата

По застојот поради пандемијата од коронавирусот, Градот Скопје ја продолжува кампањата за бесплатно собирање на остатоците од берба за да се спречи палењето на стрништата,...