Tag : анксиозност

Здравје Магазин Магазин слајдер

Феноменот на ноќната анксиозност е се почест: Неколку совети како полесно да заспиете навечер!

Слободен Печат
Анксиозноста и анксиозните чувства подразбираат одредени психички состојби, за чии влијанија понекогаш сме свесни, а понекогаш се работи за потсвесениот механизам кој ги предизвикува. Може...
Живот Магазин Магазин слајдер

Не ви требаат лекови: Со овој метод за помалку од една минута ќе ја отстраните анксиозноста

Слободен печат
Методот 5-4-3-2-1 е едноставно, но и ефикасно средство за повторно воспоставување на контролата над умот во моментот кога ќе почувствувате дека ве совладува анксиозност. Методот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пејачката Камила Кабељо проговори за болеста: Ми го одзема животот и ме направи да бидам нешто што не сум!

Слободен Печат
Популарната пејачка Камила Кабељо во новиот есеј за „Wall Street Journal“ открила за се уште непознати детали од нејзината борба со анксиозноста и опсесивно-компулсивното растројство....
Ви Препорачуваме Магазин

Коста Петров: Анксиозноста е покрај мене, но научив да ја игнорирам

Александра Велинова
Првите напади на анксиозност Коста Петров, пи-ар експерт и актуелен потпретседател на СДСМ, ги почувствувал за време на престојот во Дубаи во 2008 година, кога...
Магазин

Совети од Зигмунд Фројд „Како да се изборите со анксиозност“

Слободен печат
„Мистеријата на човечката душа лежи во менталната драма од детството. Дојдете до дното на таа драма и ќе дојдете до исцелување“ „Личноста оздравува кога ќе...
Спорт Фудбал

Откриено е зашто Куртоа беше заменет на полувремето во Бриж

Слободен печат
Лекарскиот тим на Реал Мадрид му ја дијагностицира оваа болест на Белгиецот откако беше експресно заменет на полувремето против Бриж во второто коло од Лигата...
Здравје Магазин

ПОДОБРО ОД ЛЕКОВИ: Едноставен метод кој за помалку од ЕДНА МИНУТА може да ви ја отстрани АНКСИОЗНОСТА

Слободен печат
Методот 5-4-3-2-1 е едноставно, но и ефикасно средство за повторно воспоставување на контролата над умот во моментот кога ќе почувствувате дека ве совладува анксиозност. Методот...
Еспресо Здравје

НЕ ГИ ИГНОРИРАЈТЕ: 4 сигнали дека веќе анксиозноста зема силен замав

Слободен печат
Анксиозноста е чувство на интензивен страв, грижа или преголема загриженост за нешто што е во ваша контрола или надвор од неа. Сосема е нормално одвреме-навреме...
Еспресо Здравје

Анксиозни сте? Причината може да е недостаток на ОВОЈ витамин

Слободен печат
За жал, анксиозноста денеска практично е составен дел од животот на речиси секој човек. Некои лесно се справуваат со нејзе, но други ги „држи“ многу...