• андреј магдевски

Магдевски си замина од МЗТ Скопје, ќе игра во Романија

Македонскиот репрезентативец, Андреј Магдевски во следната сезона ќе игра во романскиот шампионат откако ги договори сите детали за соработка со екипата на Плоешти. Тимот на Плоешти минатата сезона обезбеди пласман во првата романска лига. Магдевски минатата сезона беше еден од најдобрите кошаркари на МЗТ Скопје кој ја освои двојната круна во домашниот шампионат. Одличната форма …

Магдевски си замина од МЗТ Скопје, ќе игра во Романија Read More »