1 C
Скопје

Tag : аналитичар

Вести Македонија Слајдер

Јовановиќ: Не смееме да го предадеме мандатот во овие несреќни фигури на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат
Политичкиот аналитичар Ненад Јовановиќ во „Само вистина“ истакна дека е неопходен ветинг за земја која сака да биде дел од европското семејство. -Се сложуваат сите...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Адеми: Ахмети во Хаг – дали се симнува ореолот на командант и владин партнер? (ВИДЕО)

Слободен печат
Гласачите на ДУИ целиот свој ангажман го потпираа на фигурата на Ахмети како човек којшто е најголем патриот, херој и е модерниот Исмаил Кемали кај...
Вести Македонија Слајдер

Атанасоски: „Амдибајрамизација“ на предизборната кампања, со ова се одвраќа гласачот да излезе (ВИДЕО)

Слободен печат
За жал како што во ништо во државава се нема доверба, така е и со анкетите. Доколку на некоја од големите политички партии не им...
Вести Македонија

Атанасоски: Бомбите се оружје на двете најголеми политички партии, ДУИ освен создавање тензии не знае на друг начин да функционира (ВИДЕО)

Слободен печат
Бомбите станаа дел од оружјето на двете најголеми политички партии. Искрен да бидам овој начин на препукувања не е добар за земја членка на НАТО...
Вести Македонија Слајдер

Муслиу: Негативната кампања не е паметна стратегија, онаа партија која ќе промовира опции за надеж таа ќе успее (ВИДЕО)

Слободен печат
Негативната кампања не е паметна стратегија. Таа не може да најде публика кај неопределените. Таа служи за сузбивање на своите гласачи. Онаа партија која ќе...
Вести Економија Слајдер

Избори за политички линч, а не за економски и демократски развој (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонската економија го фати последниот воз со овие избори. Да се потсетиме дека политичката динамика пред дефинирањето на датумот пред 15 јули, (ставот на ВМРО-ДПМНЕ)...
Вести Македонија Слајдер

Биљали: Барањето на ДУИ за Албанец премиер е подготвување на терен да се оправда дека ќе биде опозиција (ВИДЕО)

Слободен печат
Политичкиот аналитичар и професор Мерсел Биљали во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“говореше за последниот предлог на ДУИ за идниот премиер да биде Албанец. -Барањето на...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Хајредини: ВМРО и ДУИ работат координирано дури и кога изгледа дека не се согласуваат, приоритет на партиите е да бидат на власт

Слободен печат
-Не живееме во време и простор каде што имаме влади, раководства и политичари кои треба да не импресионираат, имајќи предвид што последниве децении овде се...
Вести Македонија Слајдер

Муслиу: Тоа што Македонија добро се справи со Ковид-19, иако е без фунционален парламент, е причина што некои партии бараат одложување на изборите

Слободен печат
На избори мора да одиме. Ние сме една од ретките држави во светот која е без функционален парламент и држава која добро се справи со...
Вести Свет Слајдер

Поповски: Сега прашањето е како светот да се справи со вирусот, барањето виновници нема да го намали бројот на жртвите

Слободен печат
Што би се добило доколку Советот за безбедност сега расправа за кризава со пандемијата? Се плашам дека огрoмен дел од земјите би го впериле прстот...