13 C
Скопје

Tag : АМСМ

Вести Македонија

АМСМ: Сообраќајот умерен и по претежно суви коловози

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта утрово се одвива непречено и по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен,...
Вести Македонија Слајдер

АМСМ: За влез и излез од државата на ГП „Табановце“ се чека и до 40 минути

Слободен печат
Поради зголемен интензитет на сообраќај и проток на возила на граничниот премин Табановце, чекањето за излез од државата е околу 40 минути, информира Автомото Сојузот...
Вести Македонија Слајдер

АМСМ: Завршува обврската за поседување на зимска опрема во возилата

Слободен печат
Обврската за задолжително поседување на зимска опрема во возилата што беше воведена на 15 ноември лани, завршува денеска. Од Автомото Сојузот на Македонија (АМСМ) информираат...
Вести Македонија Слајдер

АМСМ: Сообраќајот низ патиштата се одвива непречено и по суви колозови

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено и по претежно суви коловози. Автомото Сојузот на Македонија (АМСМ) препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената...
Вести Македонија Слајдер

Коловозите влажни, послаб снег на Попова Шапка

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Врнежи од слаб снег се бележат на Попова Шапка, но во моментов, како што...
Вести Македонија Слајдер

АМСМ: Сообраќајот се одвива непречено и по суви коловози

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено и по суви коловози. Автомото Сојузот на Македонија (АМСМ) препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна...
Вести Македонија Слајдер

АМСМ: Коловозите се суви, но прилагодете ја брзината, возете внимателно и почитувајте ја сообраќајната сигнализација

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено и по суви коловози. Автомото Сојузот на Македонија (АМСМ) препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна...
Вести Македонија

ЈП „Македонија пат“: Сообраќајот се одвива по претежно суви коловози

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено и по претежно суви коловози, информира ЈП „Македонија пат“. АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената...
Вести Македонија

Се преврте цистерна на патот Гостивар – Маврово, сообраќајот се одвива наизменично

Слободен печат
На патниот правец Гостивар – крак Маврово, кај Новоселски мост сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента поради превртена цистерна, соопшти АМСМ. На самото...
Вести Македонија Слајдер

АМСМ: Сообраќајот по претежно суви коловози, наместа е можна појава на голомразица

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Поради ниските температури, наместа е можна појава на голомразица. Автомото Сојузот на Македонија (АМСМ) препорачува...