Tag : амблем

Вести Регион

ДЕТАЛОТ НА МАИЦАТА на бугарскиот Министер за одбрана ги насмеа сите

Слободен печат
Бугарија објави дека сака да ги купи американските авиони Ф-16 за своите воздухопловни сили, за да ја заменат старата флота на руски авиони МиГ-29. Од...