Tag : Александра

Жена Магазин Магазин слајдер

Ема, Катерина, Александра и Калиопи, четири илустраторки кои ги освоија срцата на нашите деца

Јасмина Кантарџиева Димков
Какви би биле нашите омилени книги без илустрации? Колку илустраторот помага во развојот на детската фантазија? „Најверојатно би биле бели, би биле пак убави, ама...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Медицинска сестра го опишува ужасот кој го донесе коронавирусот: Најлошо е кога на починатите ќе им заѕвони телефонот

Слободен печат
Александра која никогаш претходно не работела како медицинска сестра на интензивна нега, вели дека многу е болно да се види луѓе кои биле потполно здрави,...
Еспресо Шоу биз

Снашката на Лепа Брена провоцира на Инстаграм (ФОТО)

Слободен печат
Александра Пријовиќ, фолк пејачката, многу инвестира во својот изглед, а резултатите се видливи. Згодната пејачка своите фанови ги почасти со провокативна фотографија на социјалните мрежи,...
Еспресо Шоу биз

ШТО СЕ МОЖАТ ДА НАПРАВАТ ПАРИТЕ: Еве како изгледаше снаата на Лепа Брена на почетокот на кариерата (ФОТО)

Слободен печат
На пејачката Александра Пријовиќ, сега Живоиновиќ многумина и завидуваат на изгледот, но пејачката сепак јавно признава дека досега имала неколку искуства со естетската хирургија. Пејачката...
Еспресо Шоу биз

Кијану Ривс првпат во јавноста со девојка: Дали верувате дека Александра е помлада од него?

Слободен печат
Кијану Ривс (55) се појави на јавно случување со партнерката Александра Грант (46), што верувале или не, е неговото прво појавување со девојка некогаш! Тие...
Вести Култура

Александар и Александра: Публиката многу добро ги прифаќа македонските писатели!

Јасмина Кантарџиева Димков
Александар и Александра имаат убава книжевна мисија – да пробаат да ја доближат книгата до секого. Тоа го прават преку нивната Интерент страничка @bookreaders_community, која...
Еспресо Шоу биз

Лепа Брена и снашката подетинеа: Исплива НИКОГАШ ОБЈАВЕНА ФОТКА! (ФОТО)

Слободен печат
Александра Живоиновиќ на 22 септември го прослави 24-от роденден, а ниту Лепа Брена, како и бројни членови на семејството, не ја пропуштија приликата да и...
Забава Магазин

ВЕРУВАТЕ ЛИ ВО ЕНЕРГИЈАТА НА ИМЕТО? Сопственичките на овие 5 имиња се заштитени од лоша среќа

Слободен печат
Некои женски имиња имаат силна енергија со себе, поврзана со нивното потекло и значењето...
Еспресо Шоу биз

Снаата на Лепа Брена се соблече во бикини, на коментарите им нема крај (ФОТО)

Слободен печат
Познатата пејачка Александра Пријовиќ, снаата на Лепа Брена, иако се породи на почетокот на март, таа многу брзо се врати во форма и сега изгледа...
Еспресо Шоу биз

Двојка во тон: Александра Заева со своето момче во елегантна зелена комбинација (ФОТО)

Слободен печат
Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра Заева на свада кај свои пријатели се појави во елегантен зелен фустан, во придружба на своето момче Иван Проданов....