Tag : александар палас

Хроника

Обвинети четири лица за загрозување на сигурноста на полициски службеници во хотелот „Александар Палас“

Слободен печат
По спроведената постапка, Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен предлог против четири лица за кривично дело – Загрозување на сигурноста...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Акцијата во Грчец и Арачиново, „лов во магла“!

Македонската полиција и Јавното обвинителство засега молчат и не ја известуваат јавноста до каде е истрагата за престрелката која се случи на први овој месец...
Вести Македонија

Спасовски: ОЈО немаше храброст да ги притвори заканувачите од „Александар палас“

Горан Наумовски
МВР интензивно работи на истрагата за расчистувањето на случајот со пукањето во „Александар палас“, рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски при денешниот престој во...
Ви Препорачуваме Хроника

За кого била наменета неделната „порака“ од пукањето во „Александар Палас“?

Горан Наумовски
Тројцата маскирани и вооружени кои во неделата рано наутро пукале кон петмина мажи кои седеле во ресторанот на хотелот „Александар Палас“, според „потписот“ кој зад...
Хроника

„Туарегот“ со кој избегаа напаѓачите од „Александар Палас“ бил украден

Слободен печат
Според информациите од МВР, вчера бил извршен претрес во куќата на лице од Скопје, во врска со вооружената пресметка во хотелот „Александар Палас“. Во веќе...
Вести Економија

Над 100 домашни и странски компании на „Macedonia Manufacturing Expo 2019″

МИА Агенција
Во организација на Асоцијацијата на метална и електроиндустрија МАМЕИ и делегацијата на германското стопанство во Северна Македонија, денеска и утре ќе се одржи третиот Саем...
Вести Скопје

„Skopje Classic Day“ за љубителите на олдтајмери и класични мотоцикли

Слободен печат
Во Скопје утре ќе се одржи „Skopje Classic Day”, меѓународен настан на кој љубителите на олтајмери ќе можат да погледнат 55 автомобили и 30 класични...