14 C
Скопје

Tag : алборг

Ракомет Спорт

Алборг крои „дрим-тим“: Палмарсон потпиша договор, во 2022 година доаѓа и Хансен!

Слободен печат
Исланѓанецот Арон Палмарсон ќе ја напушти Барселона, а од следната сезона ќе ги брани боите на Алборг. Денеска данскиот клуб ја информираше јавноста дека 30-годишниот...
Ракомет Спорт

Митревски не успеа да го спаси Порто од елиминација во ЛШ

Слободен печат
Голманот на македонската репрезентација, Никола Митревски, имаше одлична вечер на гостувувањето кај Алборг, но не успеа да го спаси својот Порто од елиминација во осминафиналетито...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Митревски во изборот на ЕХФ, бразилска „шрауба“ во Скопје!

Слободен печат
Денеска Европската ракометна федерација ги објави најдобрите пет голови и одбрани после првите натпревари од осминафиналето во Лигата на шампионите. Во Топ 5 одбраните повторно...
Ракомет Спорт

Блескаше Митревски, Порто поблиску до четвртфиналето во ЛШ

Слободен печат
Денеска во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите составот на Порто дома со 32:29 триумфираше против Алборг. За португалската екипа најефикасни беа Итуриза...
Ракомет Спорт

Квалификации за ЕП: Македонија убедливо поразена од Данска во Алборг

Слободен печат
Денеска најдобрата македонска репрезентација го претрпе првиот пораз во квалификациите за Европското првенство 2022 година откако во Алборг загуби од актуелниот светски шампион Данска со...
Ракомет Спорт

Јакобсен пред Македонија: Реваншот не е мотив, важно е да се пласираме на ЕП!

Слободен печат
Данската репрезентација беше совладана од Македонија во Скопје во рамките од третото коло од квалификациската група за Европското првенство следната година. Денеска од 16.00 часот,...
Ракомет Спорт

Македонија без Лазаров и Миркуловски против Данска

Слободен печат
После големата и важна победа во Скопје над Данска во четвртокот денеска македонската најдобра репрезентација ќе го игра четвртиот натпревар од квалификациите за Европското првенство...
Ракомет Спорт

ЛШ: Лазаров во осминафиналето со Кјелце, Митревски против Алборг

Слободен печат
По завршувањето на последниот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите, ЕХФ и официјално ги објави вечерва сите парови во осминафиналната фаза. Голем број...
Ракомет Спорт

Најдобриот ракометар на светот го напушта ПСЖ и се враќа во родната Данска

Слободен печат
Данскиот репрезентативец Микел Хансен кој дури три пари е прогласен за најдобар ракометар на светот и е МВП на штотуку завршното Светско првенство, по девет...
Ракомет Спорт

Манасков и Веспрем со нова победа во Лигата на шампионите

Слободен печат
Денеска во својот шести натпревар сезонава во Лигата на шампионите екипата на Веспрем триумфираше со 27:33 против Алборг на гостински терен. Најефикасни во унгарскиот состав...