1 C
Скопје

Tag : албанец

Вести Регион

Албански  биткоин хакер  украл повеќе од 500.000 евра

И.И.
Албанските инспектори се приклучија на меѓународен истражен тим за да откријат мрежа на хакери кои успеале да украдат 504.000 евра. Се сомнева дека во таа...
Хроника

Притвор за 23-годишен Албанец, пронајден е кокаин наменет за продажба

Слободен печат
Притвор од 30 дена му е одреден на 23-годишен државјанин на Албанија осомничен за кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни...
Вести Македонија Слајдер

Ахмети за приштинска Т7: Идејата за премиер Албанец ќе заживее мошне бргу

Слободен печат
Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети, во интервју за косовската телевизијата Т7 синоќа изјави дека по парламентарните избори во Северна Македонија, на...
Вести Избори 2020 Слајдер

Ахмети: Првиот премиер Албанец во Македонија ќе се избере тука во Собранието

МИА Агенција
Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту еден скандал зад...
Вести Македонија Слајдер

Ахмети за „Ди пресе”: Време е за премиер Албанец

Слободен печат
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за „Ди пресе” изразува убедување дека ќе биде избран првиот премиер Албанец. Ова, вели Ахмети, не го правиме...
Вести Избори 2020 Слајдер

Ахмети од Охрид ги повика граѓаните да гласаат за прв премиер Албанец

МИА Агенција
Цетралниот изборен штаб на Демократската унија за интеграција синоќа ја претстави својата изборна програма во Охрид каде лидерот на партијата посочи дека кампањата ја почнале...
Вести Македонија Слајдер

Заев: ДУИ ќе оди во опозиција, национализмот нема иднина во Северна Македонија

Слободен печат
Одговарајќи на прашање поврзано со предлогот на ДУИ за премиер Албанец во емисијата Патот кон на Телевизија Алсат, претседателот Зоран Заев истакна дека тоа е...
Вести Ви Препорачуваме Избори 2020

Изет Меџити во УБ за „фашизмот“ на Заев и за идното партнерство во Владата (ВИДЕО)

Слободен печат
-Чаир не може да се издвои од другите делови на градот. Ако се земе густината, Чаир е три пати погуста општина од општина Центар која...
Вести Македонија Слајдер

Зибери во интервју за „Слободна ТВ“: Предрасудата дека Албанец како приоритет ќе ги има правата на Албанците е дезавуирана теза (ВИДЕО)

Слободен печат
-Јас сум сведок дека многу од прашањата кои ние тогаш ги покренувавме сега веќе се апсорбирани. И оттука предрасудата дека Албанец може како приоритет во...
Вести Македонија Слајдер

Петковски: Мислам дека овие избори ќе имаат најмала излезност, популизмот и додворувањето на граѓаните ќе ни се удрат од глава (ВИДЕО)

Слободен печат
-Мислам дека овие избори ќе имаат најмала излезност. Постојат повеќе причини, и на партиите ќе им биде ѓаволски тешко да ги привлечат граѓаните да излезат...