Tag : аларм

Ви Препорачуваме Живот Магазин Магазин слајдер

Италија се топи на температури од 45 степени, а во Америка живата во термометарот се искачи и до 50!

Васко Спасоски
Во Италија денеска на сила е црвен метео аларм за 14 градови како предупредување за екстремно високите температури, а на Сардинија се очекуваат рекордни 45...
Вести Регион Слајдер

Портокалов метео – аларм во Србија

Портокалов метео – аларм денеска е прогласен за Поморје, Шумадија, Источна и Југоисточна Србија. Републичкиот хидрометеоролошки завод уште утринава издаде предупредување дека делови од земјата...
Вести Регион

Србија: Лажна тревога за заболен од коронавирус, се применуваат превентивни мерки

МИА
Министерот за здравство на Србија, Златибор Лончар, во изјава за РТС нагласи дека пациент од Кина за кој во Белград се посомневале дека има коронавирус,...
Вести Регион

Црвен метео аларм во Црна Гора, најавено невреме

Слободен печат
Во централните и јужните делови на Црна Гора денеска е на сила црвен метео-аларм, така што оваа област ќе биде под силно влијание на циклонска...