• агенти

Агенти на ФБИ извршиле претрес во куќата и канцеларијата на Руди Џулијани

Агентите на американското ФБИ извршиле претрес во куќата и канцеларијата на поранешниот градоначалник на Њујорк Руди Џулијани. Џулијани, исто така беше и личен адвокат на поранешниот американски претседател Доналд Трамп. Би-Би-Си наведува дека потрагата е дел од истрагата за деловната активност на Џулијани со Украина. Истражувањата биле извршени во стан и канцеларија во Њујорк. Американските …

Агенти на ФБИ извршиле претрес во куќата и канцеларијата на Руди Џулијани Read More »