-4 C
Скопје

Tag : агенти

Вести Свет

Агенти на тајната служба во карантин поради ризик од коронавирус по митингот на Трамп во Тулса

Слободен печат
Повеќе агенти на тајната служба на САД се во карантин поради загриженоста од коронавирус по предизборниот митинг на американскиот претседател Доналд Трамп во Тулса, Оклахома,...
Вести Македонија Слајдер

Агенти деноноќно ја следеле Катица Јанева

Последните денови пред да биде уапсена, Катица Јанева била добро следена од екипа на МВР. Од нејзиното следење јавноста можеше да дознае дека таа била...
Спорт Фудбал

Рајола, Мендеш и останатите агенти и се закануваат на ФИФА

Слободен печат
Челниците на Светската фудбалска федерација уште пред неколку месеци објавија дека планираат да воведат правило по кое агентите на фудбалерите кои посредуваат при трансферите на...
Вести Свет

Западните сили во паника: Руски агенти „оперираат“од француските Алпи

Слободен печат
Во последните неколку недели сериозна афера за шпионажа ја потресе Србија, кога се сретнале пензионираниот српски полковник З.К. и членот на руската воена разузнавачка служба...
Вести Свет

ОТВОРЕНА ШПИОНСКА ШКОЛА ВО БЕРЛИН: Агентите ќе бидат обучувани за одбрана од кибер и терористички напади

Слободен печат
Германските разузнавачки агенции денеска отворија заедничка шпионска школа во Берлин. Шефови на странски и домашни разузнавачки агенции официјално го отворија Центарот за обука на разузнавачките...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ЦИА го шпионира речиси ЦЕЛИОТ СВЕТ, но „ЗАМИЖУВА“ за оваа земја, а тоа може да и се „удри од глава“

Слободен печат
Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) го финансираат воениот лидер кој се обидува се да ја собори владата во Либија која е признаена од Обединетите нации. ОАЕ...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Дрецун: Во Скопје има разузнавачи кои сакаат да ѝ наштетат на Србија

Слободен печат
Претседателот на собраниската комисија за Косово во српскиот Парламент, Милован Дрецун изјави за српски „Курир“ дека пред два месеца бил формиран силен разузнавачки тим, кој...
Хроника

„Ветингот“ прво ќе чисти во УБК, па во МВР

Горан Наумовски
Сите вработени во МВР ќе бидат опфатени со процесот „ветинг“. Ќе се проверуваaт нивнoтo стручно образование, интегритет, имотната состојба и евентуални криминални активности од одредени...
Вести Свет

Во Иран уапсени неколку агенти на ЦИА

МИА Агенција
Високиот ирански официјален претставник за безбедност Али Шамхани денеска објави дека неколку агенти на Централната разузнавачка агенција на САД (ЦИА) биле уапсени во таа земја,...