Tag : администрацијата на Трамп

Вести Ви Препорачуваме Свет

Новата зора на Блискиот Исток е далеку од траен мир

Митко Билјаноски
Како „зора на новиот Блиски Исток“ американскиот претседател Доналд Трамп го опиша историскиот договор на нормализирање на односите на Израел со две мали, но богати...
Жена Магазин Магазин слајдер

Ако сакате да изгледате софистицирано по 50-та облечете се како Меланија Трамп: Точките секогаш се во мода! (ФОТО)

Слободен печат
Претседателот на Америка, Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија денес го посетија споменикот посветен на војната во Кореја во Вашингтон. Контроверзниот политичар и поранешната манекенка...
Вести Свет

Роберт О’Брајан ќе го замени воинствениот Џон Болтон како нов советник за безбедност на Трамп

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп назначи нов национален советник за безбедност кој ќе го замени Џон Болтон, кој беше отпуштен минатата недела, објави Би-би-си. Роберт О’Брајан,...