Tag : аџибадем систина

Вести Македонија

Аџибадем Систина: Холандската влада ги одобри брзите тестови, ќе поднесеме кривична пријава за загрозување на јавното здравје

Слободен печат
Брзите тестови за коронавирус (COVID – 19 IgG-IgM Rapid) се набавени од холандска компанија со која имаме ексклузивен договор за соработка. Оваа компанија е ексклузивен...
Вести Македонија Слајдер

Орка Холдинг и Аџибадем Систина издвоија 325.000 евра за справување со коронавирусот

Бојана Нојиќ
Орка Холдинг и приватната болница „Аџибадем Систина” денеска соопштија дека за целокупната помош која ја понудија на граѓаните и на Кризниот штаб на Владата за...
Вести Македонија

„Аџибадем Систина” стави на располагање на граѓаните 27 респиратори

Горан Наумовски
Во услови на алертна состојба со вирусот Ковид-19, Клиничката болница „Аџибадем Систина”, заедно со сите свои 1.000 вработени лица, се става на располагање со сите...
Ракомет Спорт

Екс играчот на Вардар се врати во Скопје (ФОТО)

Слободен печат
Поранешниот среден бек на РК Вардар чии бои ги бранеше седум години и со кој освои две титули во Лигата на шампионите, Игор Карачиќ повторно...
Вести Македонија

Д-р Владимир Чадиковски дел од тимот на Клиничката болница „Аџибадем Систина“

Слободен печат
Клиничката болница „Аџибадем Систина“ го прошири својот стручен тим со еминентниот и искусен специјалист по детска хирургија и супспецијалист по детска кардиохирургија д-р Владимир Чадиковски....
Ракомет Спорт

Проблемите со коленото се минато за Стоилов (ФОТО)

Слободен печат
Неколку дена по операцијата, капитенот на македонскиот и европски шампион Вардар, Стоилов на денешниот контролен преглед откри дека се чувствува одлично. Воедно репрезентативниот пивот е...
Ракомет Спорт

Капитенот на шампионите Стоилов во „Аџибадем Систина“ (ФОТО)

Слободен печат
Најеуфорични беа најмладите, но задоволството да се биде покрај капитенот на шампионите не го криеја ниту повозрасните. Стоилов порача дека победата не е само на...
Ракомет Спорт

Не им беше лесно, што сè не трпеа ракометарите на Вардар!

Слободен печат
Македонскиот шампион Вардар на Фајнал фор турнирот во Келн го направи „невозможното“ и ја освои втората европска титула со победите над Барселона и Веспрем. –...