• абазовиќ

Абазовиќ: Одговорот од партијата СНП го чекаме до недела

Мандатарот за состав на црногорската Влада, Дритан Абазовиќ од движењето УРА, изјави дека очекува од партијата на србите  СНП до недела да одлучи дали ќе биде дел од новата влада. Тој рече дека иако СНП до тогаш не донесе одлука, не е сè готово и оти ќе има простор за таа партија бидејќи, како што рече, важно …

Абазовиќ: Одговорот од партијата СНП го чекаме до недела Read More »