Tag : 7

Вести Свет Слајдер

Русија: Бебе починало откако родителите го оставиле да спие на балкон на седум степени под нулата

Слободен печат
Руската полиција отвори истрага откако бебе почина од студ во регионот Кабаровск во Русија. Станува збор за седуммесечно бебе кое со часови било оставено на...
Здравје Магазин

Диета со ориз: Еве како да намалите 7 килограми за само 3 недели

Слободен печат
Нејзината намена во тоа време била да го намали крвниот притисок, да го регулира шеќерот, и да ја подобри состојбата на лицата со болни бубрези....
Еспресо Здравје Магазин Храна

Кога немате идеја што да јадете: 7 здрави оброци за на работното место!

Слободен печат
Луѓето на работа поминуваат половина од својот ден. За време на работа грицкаме се што ќе ни дојде при рака, а во комбинација со седењето,...