Tag : 3д

Забава Магазин

Иднината е сега: За само 60 часа, во Кина се „испечати“ една од најголемите згради направени со помош на 3Д принтер (ВИДЕО)

Слободен Печат
Во кинескиот град Хејуан, на југот на кинеската провинција Гуангдонг, азиска градежна компанија успеа да „испечати“ двокатна деловна зграда со помош на футуристичката технологија. Зградата...
Вести Македонија

ГОБ „8. Септември“: За прв пат во регионот вградено вештачко рамо со помош на 3Д испечатен инструментариум

Слободен печат
Во ЈЗУ ГОБ „8. Септември“ во Скопје за прв пат во регионот во петокот беше извршена операција на вградување на вештачко рамо со помош на...