Tag : 1/16 финале

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Цел натпревар за Елмас, Гранада го изненади Наполи!

Слободен печат
Се комплетираа сите први натпревари од 1/16 финалето во фудбалската Лига Европа, Наполи на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас загуби на гостувањето кај Гранада со 2:0....
Спорт Фудбал

Лига Европа: Радост за Адеми и Ристовски, Јунајтед пресилен за Реал Сосиедад!

Слободен печат
Денеска продолжија возбудувањата и во Лига Европа, со првите натпревари од 1/16 финалето во кое настапуваат и неколку македонски интернационалци. Динамо Загреб на Аријан Адеми...
Спорт Фудбал

Лига Европа, 1/16: Адеми има руска задача, Елмас патува во Шпанија!

Слободен печат
Во Нион ги дознавме и паровите од 1/16 финалето во Лига Европа, второто по квалитет најголемо натпреварување на Стариот континент. Преку групите во овој дел...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Динамо слави, рекордерот Адеми асистираше за победа против Феенорд!

Слободен печат
Во рамките од петтото претпоследно коло од групната фаза во Лига Европа, екипата на Динамо Загреб вечерва триумфираше со резултат 0:2 против Феенорд од Холандија....
Останатo Спорт

ЦЕВ Челинџ куп: Кипрани за Џио Струмица, Вардар против Камник

Слободен печат
Денеска преку ждрепка се дознаа паровите од 1/16 финалето во машкиот одбојкарски ЦЕВ Челинџ куп, а во истата учествуваа две македонски екипи. Омонија Никозија од...
Спорт Фудбал

Познати сите учесници во нокаут фазата на Лига Европа

Слободен печат
После комплетирањето на шестото коло на групната фаза на Лига Европа, познато е и кои тимови обезбедија пласман во елиминациските борби. Во четвртоткот англиските Манчестер...
Спорт Фудбал

Светски резултат во Македонија: Постигнати 16 голови за 45 минути!

Слободен печат
Да, сме биле сведоци на уште поголеми победи, во 1/16 финалето од Купот на Македонија, Брегалница со неверојатни 22:0 го елиминираше Ново Црнилиште. Во првите...
Спорт Фудбал

Куп: Гостивар ја чека Шкендија, Вардар налета на Саса

Слободен печат
После денешната ждрепка во просториите на ФФМ беше одлучено во првото коло од фудбалскиот Куп на Македонија еден од кандидатите за трофејот Шкендија ќе игра...