6 C
Скопје

Tag : „Ќафасан“

Вести Економија Слајдер

БИРН ги провери фактите: Ветувањето за инвестиции на Заев беше преоптимистичко, но скоро точно

Слободен печат
Во средината на октомври, тогашниот премиер на Северна Македонија Зоран Заев им кажа на новинарите дека „во наредните два до три месеци” очекува да започнат...
Хроника

Уапсен бегалец на преминот „Ќафасан“

Граничната полиција од преминот „Ќафасан“ вчера попладне уапсила државјанин на Албанија, извести МВР. Според полицијата, при обид за влез во земјава, уапсен е M.A. (59)...