• јувентус

ВИДЕО: Влаховиќ двоен стрелец во победата на Јувентус

Денеска во рамките од 26 коло во Серија А фудбалерите на Јувентус на домашен терен со 3:2 го совладаа Фросиноне. Во првото полувреме видовме дури четири голови, во третата минута „Старата дама“ стекна предност со погодокот на Влаховиќ. Следуваа два погодоци на гостите, најпрвин израмни Кедира во 14, па за 2:1 се погрижи Брешианини во …

ВИДЕО: Влаховиќ двоен стрелец во победата на Јувентус Read More »