• јенс столтенберг

Столтенберг на одвоени средби со Вучиќ и Курти во Брисел

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг в среда во седиштето на воената алијанса во Брисел ќе разговара со претседателот на Србија Александар Вучиќ, а потоа и со премиерот на Косово Албин Курти. Како што информираше НАТО преку соопштение за медиумите, Столтенберг прво ќе се сретне со Вучиќ, по што во 15 часот и 30 минути …

Столтенберг на одвоени средби со Вучиќ и Курти во Брисел Read More »