• фенербахче

Алиоски нема да игра за Фенербахче во пролетниот дел од Лигата на Европа

Езгјан Алиоски подолго време се поврзува со заминување од Фенербахче, а сега стигна можеби најдобриот доказ дека гигантот од Истанбул не смета сериозно на македонскиот репрезентативец. Имено, Фенербахче не го пријави Алиоски за пролетниот дел од Лигата на Европа. На местото на Алиоски тренерот Жорге Жесус го пријави новото засилување на левата бековска позиција Жајден …

Алиоски нема да игра за Фенербахче во пролетниот дел од Лигата на Европа Read More »