• улица

Деца со ножеви шетале на улица

Полицијата приведе три малолетни лица од Тетово кои на улицата „Видое Смилевски Бато“ шетале со два ножа и метален предмет. Од МВР информираат дека со нив, во присуство на нивните родители, во полициска станица во Тетово бил извршен разговор. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок од Законот за оружје, информираа од МВР. …

Деца со ножеви шетале на улица Read More »