• сцена

Алек Болдвин ослободен од обвинението за убиството на Халина Хачинс: Актерот се расплака во судот

Судијката во Ново Мексико во петокот ги отфрли обвиненијата за убиство од небрежност против холивудскиот актер Алек Болдвин, согласувајќи се со одбраната дека обвинителите и полицијата затаиле докази за изворот на куршумот со кој на сетот беше убиена снимателката на филмот „Рѓа“ (Rust), Халина Хачинс, во 2021 година. Три дена по судењето на Болдвин во …

Алек Болдвин ослободен од обвинението за убиството на Халина Хачинс: Актерот се расплака во судот Read More »