• судење

Одложено судењето против Мухамед Зеќири поради отсуство на сведок

Судењето против поранешниот генерален секретар на Владата, Мухамед Зеќири, кој се товари за „злоупотреба на службена положба и овластување“ се одложи за 24 октомври, откако во Основниот кривичен суд денеска не дојде предвидениот сведок предложен од одбраната, за кој беше приложен доказ за причината за отсуство. Обвинителството го товари Зеќири дека во периодот од април …

Одложено судењето против Мухамед Зеќири поради отсуство на сведок Read More »