• светислав пешиќ

Селекторот на Србија го отпиша капитенот Теодосиќ за кошаркарското ЕП

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Србија, Светислав Пешиќ одлучи да го отпише капитенот Милош Теодосиќ за претстојното Европско првенство кое започнува на 1 септември. Ова е за прв пат од 2007 година Теодосиќ да биде прекуброен во репрезентацијата, а причина за тоа да не бидат повредите. Теодосиќ кој настапува за екипата на Виртус Болоња, со …

Селекторот на Србија го отпиша капитенот Теодосиќ за кошаркарското ЕП Read More »