• Прилеп

Тешко повредено едно лице во сообраќајка меѓу „фиат“ и „опел“ во Прилеп

Во сообраќајка помеѓу „фиат“ и „опел“ која се случила во вторникот во Прилеп, тешко повредено е едно лице. „На 21.11.2023 во ОВР Прилеп било пријавено дека во 13.30 часот на крстосница од ул.„Тризла“, ул.„Горан Миноски“ и ул.„11 Октомври“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фиат“, управувано од Ж.П.(61) од с.Воѓани, прилепско и патничко возило …

Тешко повредено едно лице во сообраќајка меѓу „фиат“ и „опел“ во Прилеп Read More »